Bonusové úkoly

§1 – DOKTOR

Dva body pro tři týmy, které mají v 0:00 nejméně bodů ze všech týmů. Možno získat opakovaně vícekrát za závod.

§2 – SPÁNEK

Tým, který do svého programu zařadí a realizuje min. šestihodinový spánek, získá pět bonusových bodů. Kontrola probíhá formou odeslání zprávy o začátku spánku a po šesti hodinách zprávy o ukončení spánku. V době mezi zaslanými zprávami není možno se jakkoli přesouvat, získávat checkpointy ani bonusové body (s výjimkou Doktora) a všichni členové týmu by se minimálně měli pokusit se vyspat. Možno získat jednou za závod.

§3 – DOBRÁ ŠESTKA, ŠŤASTNÁ SEDMIČKA A ÚŽASNÁ OSMIČKA

Bod vždy, když tým získá šest checkpointů za jeden den. Pokud získá za jeden den sedm checkpointů, tak získá dva bonusové body. Pokud získá za jeden den osm checkpointů, tak získá tři bonusové body. Den se počítá od 0:00 do 23:59. Možno získat opakovaně vícekrát za závod.

§4 – PRVNÍ A POSLEDNÍ

Dva body za první získaný checkpoint ve hře a dva body za poslední získaný checkpoint v závodu (týká se prvního a posledního checkpointu ze všech týmů).

§5 – HLAVNĚ TO NEUSPĚCHAT

Bonusové body pro týmy, které jako poslední opustí start. Pro tým, který ze startu odejde až jako poslední, tři bonusové body, pro předposlední dva body a třetí tým od konce jeden bonusový bod. Nespěchat se někdy vyplácí. Čistě mužské týmy tento bonusový úkol splnit nemohou. Splnění je nutné nahlásit.

§6 – JEDENÁCTÉ PŘIKÁZÁNÍ

Dva body získá tým za fotografii všech jeho členů s dopravním prostředkem MHD (autobus, trolejbus nebo tramvaj) s viditelným označením linky 11. Možno získat jednou za závod.

§7 – ZÁCHRANNÉ SLOŽKY

Dva body získá tým za koláž tří fotografií všech jeho členů před služebnou policie, hasičskou zbrojnicí a nemocnicí. Jednotlivé fotografie mohou být pořízeny v libovolných časech během závodu, ale každá z nich musí být vyfocena v jiné obci. Povinný checkpoint nelze do tohoto bonusového úkolu použít. Možno získat jednou za závod.

§8 – CESTOVATELSKÁ DUŠE

Dva body získá tým, který během jednoho dne dobude checkpointy z alespoň čtyř různých krajů. Pro účely tohoto bonusového úkolu se nepočítají horské etapy, povinný checkpoint však použít lze a je součástí Jihomoravského kraje. Den se počítá od 0:00 do 23:59. Možno získat opakovaně (každý den závodu jednou).

§9 – KASTELÁN

Dva body získá tým za fotografii všech jeho členů s miniaturou hradu nebo zámku. Takové modely jsou ozdobou mnoha českých nádraží, ale lze je najít i na jiných místech. Možno získat jednou za závod.

§10 – KONEC SVĚTA

Dva body získá tým za fotografii všech jeho členů před vlakovou stanicí, ze které mohou vlaky odjíždět do jiné stanice pouze do stejného směru, ze kterého přijely. Pro účely tohoto bonusového úkolu se nepočítají stanice v Praze. Možno získat jednou za závod.