Bonusové úkoly [PDF, ΔPDF]

§1 – DOKTOR

Dva body pro tři týmy, které mají v 0:00 nejméně bodů ze všech týmů. Možno získat opakovaně vícekrát za závod.

§2 – SPÁNEK

Tým, který do svého programu zařadí a realizuje min. šestihodinový spánek, získá pět bonusových bodů. Kontrola probíhá formou odeslání zprávy o začátku spánku a po šesti hodinách zprávy o ukončení spánku. V době mezi zaslanými zprávami není možno se jakkoli přesouvat, získávat checkpointy ani bonusové body (s výjimkou Doktora) a všichni členové týmu by se minimálně měli pokusit se vyspat. Po ohlášení začátku spánku je možné úkol bez udání důvodu zrušit (i opakovaně) a nechat jeho plnění na jindy. Není nutné, aby všichni členové týmu spali u sebe. Mohou se rozdělit a být od sebe vzdálení do 0,5 km (to už by případné chrápání nemuselo rušit). Možno získat jednou za závod.

§3 – DOBRÁ ŠESTKA, ŠŤASTNÁ SEDMIČKA, ÚŽASNÁ OSMIČKA A NEUVĚŘITELNÁ DEVÍTKA

Bod vždy, když tým získá šest checkpointů za jeden den. Pokud získá za jeden den sedm checkpointů, tak získá dva bonusové body. Pokud získá za jeden den osm checkpointů, tak získá tři bonusové body. Pokud získá za jeden den devět checkpointů, tak získá čtyři bonusové body. Den se počítá od 0:00 do 23:59. Možno získat opakovaně vícekrát za závod.

§4 – CESTOVATELSKÁ DUŠE

Dva body získá tým, který během jednoho dne dobude checkpointy z alespoň čtyř různých krajů. Pro účely tohoto bonusového úkolu se nepočítají horské etapy, povinný checkpoint však použít lze a je součástí Středočeského kraje. Den se počítá od 0:00 do 23:59. Možno získat opakovaně (každý den závodu jednou).

§5 – POSTUPKA

Tým, který během jednoho dne dobude alespoň čtyři checkpointy o různé základní bodové hodnotě (2, 3, 4, 5, 6 nebo 7 bodů), které tvoří postupku, získá počet bodů dle nejnižší hodnoty z postupky. Na pořadí dobytí jednotlivých checkpointů nezáleží. Den se počítá od 0:00 do 23:59. Možno získat opakovaně (každý den závodu jednou).

§6 – JEDNOOKÝ KRÁL

Dva body získá tým, který všechny fotografie z checkpointů za daný den vyfotí tak, aby každý přítomný člen týmu měl zakryté jedno oko rukou svého týmového kolegy. Možno získat jednou za závod a splnění je nutné nejpozději před půlnocí nahlásit.

§7 – ZNÁM KŘIŠŤÁLOVOU STUDÁNKU

Dva body získá tým za fotografii všech jeho členů s přírodním zdrojem tekoucí pitné vody. Není nutné chodit do nejhlubšího lesa ani vodu ochutnávat, ale musí se jednat o přírodní zdroj pitné vody upravený lidskou činností, tedy minimálně o žlábek, skruž nebo přístřešek. Za přírodní zdroj se v tomto případě nepovažují uměle vytvořené zdroje jako studna s pumpou, pítko apod., ale přírodní zdroje vybavené z důvodu šetrnosti např. uzavíracím kohoutkem nebo špuntem zadání neodporují. Pro účely tohoto bonusového úkolu se nepočítají studánky a prameny, které jsou v danou chvíli platnými checkpointy v závodu. Možno získat jednou za závod.

§8 – LOUČENÍ S LEGENDOU

Dva body získá tým za fotografii všech jeho členů s motorovým vozem řady 810 (případně 809, 811 nebo 816). Požadovanou řadu je možné zkontrolovat například pod předním světlometem. Pro účely tohoto bonusového úkolu se nepočítají přestavěné vozy s názvem "Regionova" a nelze ho splnit v Čáslavi. Možno získat jednou za závod.

§9 – HORNÍ DOLNÍ

Přerušte na chvíli putování po známých památkách a vydejte se někam, kde jsou turisté spíše rarita. Dva body získá tým za fotografii všech jeho členů před obecním úřadem samostatné obce s méně než 100 obyvateli. Pro účely tohoto bonusového úkolu se počítá stav k 1. 1. 2023 (viz Počet obyvatel v obcích České republiky). Možno získat jednou za závod.

§10 – MLSNÝ JAZÝČEK

Dva body získá tým za fotografii s tolika kornouty zmrzliny, kolik je členů týmu. Zachyceni musí být všichni členové týmu s točenou nebo kopečkovou zmrzlinou (každý člen jeden kornout). Pro účely tohoto bonusového úkolu se nepočítají nanuky ani kornoutové zmrzliny ze supermarketu. Možno získat jednou za závod.