O závodu

RAIL tour je závod 3–5 členných týmů, které se smí přesouvat pouze pěšky nebo kolejovými vozidly. Smyslem závodu je v jeho průběhu dobývat checkpointy a získat co největší počet bodů. Během necelých 5 dní ujdete přes 100 km, navštívíte spoustu krásných míst České republiky a pohraničí a budete se tam chtít někdy vrátit. Pro umístění na předních příčkách není až tak důležitá fyzická zdatnost, ale spíše strategie, dobrý navigátor, podpora fanoušků, motivace a odhodlání táhnout za jeden provaz. Zažijete adrenalin, chvíle nadšení, zábavu, ale i zklamání, bolest a totální vyčerpání. Ačkoliv budete soupeřit s ostatními týmy, nezapomenete na to, že jste všichni přátelé, a v případě potřeby si i vzájemně pomůžete. Ani eventuální prohra Vám nezkazí dojem ze získaných zážitků na celý život. RAIL tour budete nenávidět, nebo se stane Vaší srdeční záležitostí a budete souhlasit s ostatními, že to prostě nejde nejít.

Pohledem účastníků…

Jaspisoví
photo reviewer

Pavel Kuzník

Účastnil se: 2018–2020, 2022

Sepsal: 2019

RAIL tour je přesně to, co chcete vyzkoušet, po­kud máte rádi dobrodružství, rádi se překonáváte, má­te rádi přírodu a kolektiv fajn lidí. Závodu jsem se účastnil dvakrát a nemůžu si jej vynachválit. Patří to k mým nejlepším zážitkům a myslím, že se tam ještě dlouho udrží. Je to opravdu výjimečná příle­žitost sáhnout si až na své hranice, potrénovat tělo a uvolnit mysl, zároveň je to skvělý poznávací výlet České Republiky s volbou míst, které navští­víte, proto závod rozhodně doporučuji všem do­brodru­hům světa.

Banánoví
photo reviewer

Adam Čerbák

Účastnil se: 2021–2022

Sepsal: 2021

Na tohle dobrodružství se člověk těší už dlouho před startem a již v cíli myslí na další ročník.

Fialoví
photo reviewer

Alena Zapletalová

Účastnila se: 2019–2022

Sepsala: 2019

RAIL tour je skvělá příležitost se úplně zničit, něko­lik týdnů pak úpět nad bolavými klouby, umírat horkem i zimou, jít kilometry deštěm za tmy a z toho všeho mít velkou radost, protože jedu přece závod! Jdete za své meze, protože chcete a baví vás to. A ty výhledy za východu slunce! Ach!

Safíroví
photo reviewer

Tomáš Janoušek

Účastnil se: 2022

Sepsal: 2022

Líbil se mi přístup organizátorů a ostatních závod­níků k nám jako začátečníkům, hned nám předali léta zkušeností plné tipů. Škoda, že nejsou tyto ti­py napsané už na webu. Příkladem je co nabalit (nebo spíše nebalit): stan, kahan, kotníčkové boty. Také mi až třetí den došlo, že se jedná o závod a ne turistický zájezd po památkách.

Pomerančoví
photo reviewer

Norbert Komiňák

Účastnil se: 2020, 2022

Sepsal: 2022

Tento závod, to vám je parádna vec. Nikdy neviete kde, kedy, v akom stave a počasí sa ocitnete. Kaž­dý deň bol prekvapením a jednoduché veci veľ­kým potešením. Taká výživná letná dovolenka v Česku 🙂

Akvamarínoví
photo reviewer

Vendula Špačková

Účastnila se: 2019–2021

Sepsala: 2020

Po loňských skvělých pocitech ze závodu jsme se i letos do soutěže přihlásili. Do soutěže jsme šli jako průměrně zdatní turisti, kteří si to chtějí užít minimálně tak jako loni a s cílem umístit se do 10. místa. Myslím, že budu mluvit za všechny, když za nejlepší zážitek označím předpůlnoční běh na Fajtův kopec ve VelMezu, kde nám šlo o dosažení 6. checkpointu k dosažení bonusu a my to zvládli ještě s několika minutovou rezervou. Adrenalin v žilách a pohled na osvětlené město to vyvážil. Nejhorší okamžik? Za mě mám vcelku jasno. Po celodenním lopotění na přímém sluníčku jižní Mo­ravy, kdy teploty stoupaly nad 30 stupňů, nás če­kal noční pochod NEKONEČNÝM! Starým Jičínem na hradní věž. Nohy už odmítaly jít, zachránil to až 2hodinový spánek na nádraží a už ani bezdomovci lovící u nás poklady z popelnic nás nijak nevzrušo­vali. Krásnou tečkou pro nás bylo perfektní umístě­ní a pocit, že jsme to zvládli a zároveň si to užili. 🙂