O závodu

RAIL tour je závod 3–5 členných týmů, které se smí přesouvat pouze pěšky nebo kolejovými vozidly. Smyslem závodu je v jeho průběhu dobývat checkpointy a získat co největší počet bodů. Během necelých 5 dní ujdete přes 100 km, navštívíte spoustu krásných míst České republiky a pohraničí a budete se tam chtít někdy vrátit. Pro umístění na předních příčkách není až tak důležitá fyzická zdatnost, ale spíše strategie, dobrý navigátor, podpora fanoušků, motivace a odhodlání táhnout za jeden provaz. Zažijete adrenalin, chvíle nadšení, zábavu, ale i zklamání, bolest a totální vyčerpání. Ačkoliv budete soupeřit s ostatními týmy, nezapomenete na to, že jste všichni přátelé, a v případě potřeby si i vzájemně pomůžete. Ani eventuální prohra Vám nezkazí dojem ze získaných zážitků na celý život. RAIL tour budete nenávidět, nebo se stane Vaší srdeční záležitostí a budete souhlasit s ostatními, že to prostě nejde nejít.

Pohledem účastníků…

Rubínoví
photo reviewer

Jáchym Čarek

Účastnil se: 2019–2023

Sepsal: 2020

Účastnili jsme se již minulý rok, závod mám rád pro jeho příjemnou atmosféru.

Limetkoví
photo reviewer

Jonáš Bartošek

Účastnil se: 2015–2016, 2019–2023

Sepsal: 2019

RAIL tour je výzva. Pokud s sebou máš skvělou partu kamarádů, se kterými zvládneš jít za hranice svých možností, tak se ti tento závod vryje do srdce a budeš na něj dlouho vzpomínat. Nejlepší na tom je ten pocit v cíli.

Červení
photo reviewer

Kateřina Kuzbová

Účastnila se: 2020

Sepsala: 2020

"ČERVENÍ vypadají jako hodně mladí a spíše bu­dou sbírat zkušenosti. Jeví se jako pohodáři, co si chtějí závod hlavně užít. Právě tyto pohodáři ale dovedou někdy překvapit." Bylo o nás napsáno v RAIL tour analytics. A víte co... Vlastně jste měli docela pravdu. Do závodu jsme opravdu šli přede­vším s tím, že to nechceme moc hrotit, užijeme si to a získáme zkušenosti do příštích let. Zkušeností a poučením číslo jedna ale rozhodně zůstává: na nádraží se jezdí zásadně tramvají – ne pěšky! Protože ono běžet na vlak, který nám jel za asi 10 minut, a vidět okolo jezdit tramvaje plné ostat­ních týmů byla docela sranda, kterou si příště mile rádi necháme ujít. Víme, že náš start nebyl úplně nejlepší a že jsme se tím propadli hned na začát­ku. Každopádně naše heslo "pojedeme hlavně na pohodu" šlo s přibývajícím adrenalinem trochu stranou a možná jsme se navzájem hecovali víc, než jsme měli původně v plánu… Zobrazit celý text

Safíroví
photo reviewer

Ondřej Chudáček

Účastnil se: 2022

Sepsal: 2022

Na závodu se mi líbilo, že jsem projel části repub­liky, kde jsem předtím nebyl. Taky se mi líbila sou­těživá atmosféra a výstup ze zóny komfortu. Nej­lepší část dne pak byla, když jsem si (na 3 hodiny) lehnul do spacáku.

Fialoví
photo reviewer

Alena Zapletalová

Účastnila se: 2019–2023

Sepsala: 2019

RAIL tour je skvělá příležitost se úplně zničit, něko­lik týdnů pak úpět nad bolavými klouby, umírat horkem i zimou, jít kilometry deštěm za tmy a z toho všeho mít velkou radost, protože jedu přece závod! Jdete za své meze, protože chcete a baví vás to. A ty výhledy za východu slunce! Ach!

Smaragdoví
photo reviewer

Václav Divila

Účastnil se: 2021–2022

Sepsal: 2021

Velmi se mi líbil fakt, že i když se člověk snaží se­bevíc, tak je tady ještě "vyšší moc", kterou neovliv­ní, jako například odjezdy vlaků. Tudíž nejde jen o zdatnost, ale hlavně o strategii, se kterou tým bojuje a pokouší se sžít s těmito silami. Do závodu jsem se dostal víceméně náhodou. Asi 14 dnů před startem mi zavolala kamarádka, jestli nechci jet. A já, protože mám rád spontánní akce, do toho šel.