O závodu

RAIL tour je závod 3–5 členných týmů, které se smí přesouvat pouze pěšky nebo kolejovými vozidly. Smyslem závodu je v jeho průběhu dobývat checkpointy a získat co největší počet bodů. Během necelých 5 dní ujdete přes 100 km, navštívíte spoustu krásných míst České republiky a pohraničí a budete se tam chtít někdy vrátit. Pro umístění na předních příčkách není až tak důležitá fyzická zdatnost, ale spíše strategie, dobrý navigátor, podpora fanoušků, motivace a odhodlání táhnout za jeden provaz. Zažijete adrenalin, chvíle nadšení, zábavu, ale i zklamání, bolest a totální vyčerpání. Ačkoliv budete soupeřit s ostatními týmy, nezapomenete na to, že jste všichni přátelé, a v případě potřeby si i vzájemně pomůžete. Ani eventuální prohra Vám nezkazí dojem ze získaných zážitků na celý život. RAIL tour budete nenávidět, nebo se stane Vaší srdeční záležitostí a budete souhlasit s ostatními, že to prostě nejde nejít.

Pohledem účastníků…

Karneoloví
photo reviewer

Roman Martynek

Účastnil se: 2019

Sepsal: 2019

S nápadem jít RAIL tour za námi přišel David. Davi­dovi jsem za jeho návrh moc vděčný, byl to jedi­nečný a nezapomenutelný zážitek. RAIL tour pro­věří fyzičku a hlavně psychiku každého účastníka. Poznáš sebe sama, ale i své parťáky v týmu. Dopo­ručil bych každému si to vyzkoušet. Protože pokud nevyzkoušíš, tak nevíš! RAIL tour ti ukáže krásná místa v naší vlasti, zamiluješ si cestování vlakem. Vlak je pro tebe 5* hotelem, spacák ta nejpohodl­nější postel, rohlík s tuňákem ten nejdokonalejší gurmánský zážitek. Pokud máš dobrou partu, sil­nou partu, která drží při sobě za každé okolnosti, dojdeš do cíle. Jsem rád, že jsme závod dokončili, sice nevyhráli, ale plní krásných a jedinečných zá­žitků došli do cíle šťastní. O tom je pro mne RAIL tour!

Karamelkoví
photo reviewer

Kateřina Matušinská

Účastnila se: 2020–2021, 2023

Sepsala: 2021

Letošní ročník byl náročnější než ten první, protože jsme neustále řešily třetí osobu našeho týmu. Na­konec jsme ale našly třetího mužského závodníka do našeho týmu. Ovšem toto také způsobilo naši slabinu, kterou byl nesoulad našeho týmu. Přesto jsme vše překonali a obhájili krásné 19. místo. Mož­ná nás uvidíte i za rok, ale opět v jiné sestavě 😀.

Modří
photo reviewer

Petr Smorádek

Účastnil se: 2018–2023

Sepsal: 2019

Závod je zajímavý a jedinečný. Baví nás poznávat zajímavá místa po celé ČR a trošku si i zasoutěžit. Velké díky patří organizátorům, protože uspořádat takový závod není jednoduché a vyžaduje to dob­rou přípravu. Závod půjdeme letos potřetí a již teď se těšíme na spoustu zážitků, akcí a adrenalinu s ČD. 🙂

Červení
photo reviewer

Kateřina Kuzbová

Účastnila se: 2020

Sepsala: 2020

"ČERVENÍ vypadají jako hodně mladí a spíše bu­dou sbírat zkušenosti. Jeví se jako pohodáři, co si chtějí závod hlavně užít. Právě tyto pohodáři ale dovedou někdy překvapit." Bylo o nás napsáno v RAIL tour analytics. A víte co... Vlastně jste měli docela pravdu. Do závodu jsme opravdu šli přede­vším s tím, že to nechceme moc hrotit, užijeme si to a získáme zkušenosti do příštích let. Zkušeností a poučením číslo jedna ale rozhodně zůstává: na nádraží se jezdí zásadně tramvají – ne pěšky! Protože ono běžet na vlak, který nám jel za asi 10 minut, a vidět okolo jezdit tramvaje plné ostat­ních týmů byla docela sranda, kterou si příště mile rádi necháme ujít. Víme, že náš start nebyl úplně nejlepší a že jsme se tím propadli hned na začát­ku. Každopádně naše heslo "pojedeme hlavně na pohodu" šlo s přibývajícím adrenalinem trochu stranou a možná jsme se navzájem hecovali víc, než jsme měli původně v plánu… Zobrazit celý text

Safíroví
photo reviewer

Lukáš Janoušek

Účastnil se: 2022

Sepsal: 2022

RAIL tour byl pro mě neuvěřitelný zážitek, nedá se to k ničemu přirovnat. Během pěti dnů poznáte nové zříceniny, rozhledny, sochy, údolí, hory, louky, pastviny, no prostě všechno. Navíc se po ukončení závodu už s přehledem vyznáte v krajích, měs­tech, vlakových spojích a nádražích. Pocítíte radost z dobytého checkpointu, chvilky času na spánek nebo stihnutého přípoje. Ujdete přes 100 kilomet­rů dnem i nocí, sáhnete si na dno, ale budete kon­čit s pocitem vítězství nad sebou samým a hned plánovat další ročník.

Rodonitoví
photo reviewer

Barbora Lišková

Účastnila se: 2019–2021

Sepsala: 2019

RAIL tour jsem se zúčastnila, protože to znělo jako zajímavý způsob, jak vyplnit volný čas o prázdni­nách. Je na něm super, že člověk se dostane do míst, kam by se jen tak nepodíval, a často i třeba v časy, kdy by ho jindy ani nenapadlo někam vyra­zit, jako třeba za východu slunce nebo uprostřed noci. Jeden z nejlepších zážitků vůbec bylo pře­spání v Táboře v městském parku, když nám ujel poslední vlak z města. A pak třeba lezení v noci na mokrou vyhlídku v Jizerských horách s nádherným výhledem na město pod ní (i když vzhledem k to­mu, jak byla mokrá, se nám zpočátku moc nechtě­lo nahoru). Nejhorší bylo, když jsme přešli Jizerky za 4,5 hodiny, a to nás úplně odrovnalo na celý zbytek dne. Výkon dobrý, ale pak jsme měli prob­lém se hýbat.