O závodu RAIL tour

RAIL tour je závod 3–5 členných týmů, které se smí přesouvat pouze pěšky nebo kolejovými vozidly. Smyslem závodu je v jeho průběhu dobývat checkpointy a získat co největší počet bodů. Během necelých 5 dní ujdete přes 100 km, navštívíte spoustu krásných míst České republiky a pohraničí a budete se tam chtít někdy vrátit. Pro umístění na předních příčkách není až tak důležitá fyzická zdatnost, ale spíše strategie, dobrý navigátor, podpora fanoušků, motivace a odhodlání táhnout za jeden provaz. Zažijete adrenalin, chvíle nadšení, zábavu, ale i zklamání, bolest a totální vyčerpání. Ačkoliv budete soupeřit s ostatními týmy, nezapomenete na to, že jste všichni přátelé, a v případě potřeby si i vzájemně pomůžete. Ani eventuální prohra Vám nezkazí dojem ze získaných zážitků na celý život. RAIL tour budete nenávidět, nebo se stane Vaší srdeční záležitostí a budete souhlasit s ostatními, že to prostě nejde nejít.

Pohledem účastníků…

Fialoví
photo reviewer

Alena Zapletalová

Účastnila se: 2019

RAIL tour je skvělá příležitost se úplně zničit, něko­lik týdnů pak úpět nad bolavými klouby, umírat horkem i zimou, jít kilometry deštěm za tmy a z toho všeho mít velkou radost, protože jedu přece závod! Jdete za své meze, protože chcete a baví vás to. A ty výhledy za východu slunce! Ach!

Modří
photo reviewer

Petr Smorádek

Účastnil se: 2018–2019

Závod je zajímavý a jedinečný. Baví nás poznávat zajímavá místa po celé ČR a trošku si i zasoutěžit. Velké díky patří organizátorům, protože uspořádat takový závod není jednoduché a vyžaduje to dob­rou přípravu. Závod půjdeme letos potřetí a již teď se těšíme na spoustu zážitků, akcí a adrenalinu s ČD. 🙂

Jaspisoví
photo reviewer

Pavel Kuzník

Účastnil se: 2018–2019

RAIL tour je přesně to, co chcete vyzkoušet, po­kud máte rádi dobrodružství, rádi se překonáváte, má­te rádi přírodu a kolektiv fajn lidí. Závodu jsem se účastnil dvakrát a nemůžu si jej vynachválit. Patří to k mým nejlepším zážitkům a myslím, že se tam ještě dlouho udrží. Je to opravdu výjimečná příle­žitost sáhnout si až na své hranice, potrénovat tělo a uvolnit mysl, zároveň je to skvělý poznávací výlet České Republiky s volbou míst, které navští­víte, proto závod rozhodně doporučuji všem do­brodru­hům světa.

Tyrkysoví
photo reviewer

Martin Křivan

Účastnil se: 2019

RAIL tour je unikátní pětidenní závod plný nezapo­menutelných zážitků. Člověk si sáhne na dno, po­zná spoustu nových lidí a krásných míst a každý den se probouzí v úplně jiném koutu republiky. Zkrátka parádní dovolená!

Limetkoví
photo reviewer

Bedřich Bolf

Účastnil se: 2015–2019

Při dnešním dalším nekonečném cestováním vlaky jsem si vzpomněl na RAIL tour při snad nejzoufa­lejším momentě roku 2019. Podobným místem, které navrací emoce, jako se roku 2015 staly Kra­lupy nad Vltavou poté, co jsme se "přetlačovali" o bezpečné místo v nedalekém parku s místními spoluobčany, a zároveň stejně uklidňujícím pocitě, když ve 04:00 znovu otevřeli nádražní budovu, se stal náš nešťastný výstup z vlaku ve Lhotce nad Bečvou. Doslova jsme vyskočili z vlaku, aniž by­chom si při podvečerním světle zkontrolovali, kde vystupujeme, a ani prosba na kolenou nezastavila už odmávnutý vlak. Uklidňující pocit nastal až po zmapování situace a zjištění, že není celý závod ztracen, ale že jsme v dohledové vzdálenosti Val. Meziříčí, takže "jen" ztratíme čas pro tolik důležitou regeneraci. A říkáte si, co se dělo ty roky mezi tím? Tak tedy postupně, 2016 (pokus o utonutí v místě brodu "ve vodě po kolena"), 2017 (noční strmý se­stup Pálavy a následný přechod hráze Nové Mlý­ny) a 2018 (přechod vojenského újezdu Brdy bez vody). RAIL tour – nezažiješ, neuvěříš!

Safíroví
photo reviewer

Anna Vávrová

Účastnila se: 2018–2019

Zážitkem dobrým (a taky pochvala pro organizáto­ry) bylo oproti loňsku fungování GPS, takže závod dostal zase trošku jiný rozměr. Pak jsem si hodně užila chytání páva. Na druhou stranu bonusové úkoly předchozí ročník mě bavily více. Závodu jsem se zúčastnila, protože loni nás to bavilo a chtěli jsme vidět, jestli dokážeme vylepšit skóre (letošní 3. místo se už bude vylepšovat těžko 😀). Mým nejhorším zážitkem byla smrtící cesta po­slední den do Moravičan. 😀